آژانس مسافرتی

آژانس مسافرتی و خدمات گردشگری

29 ژوئن 2021 4 ماه قبل دسته بندی : یک دیدگاه

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به سیر و سیاحت علاقه مند هستید و روابط عمومی خوبی دارید، شغل کارمند آژانس مسافرتی مناسب شما است. کارمند آژانس مسافرتی کارهایی از جمله رزرو بلیط های داخلی و خارجی، فروش تور، رزرو هتل های داخلی و خارجی و در برخی آژانس های هواپیمایی کار ارائه خدمات ویزا را انجام می دهد و هم چنین ممکن است مسئولیت برنامه ریزی برای سفر هایی از نوع تفریحی و کاری را نیز برعهده داشته باشد . کارمند آژانس در مورد بلیط های متفاوت و نوع آن ها و تور ها و دیگر خدمات در آژانس برای مسافرت های کاری و تفریحی مسافر را مطلع می نماید. بسیار بهتر است که کارمند آژانس که با شهر ها و کشور های سیاحتی و زیارتی آشنا باشد تا بتواند راهنمای خوبی برای مسافر باشد و اطلاعات خوبی به او ارائه دهد. آشنایی با زبان های خارجی مانند انگلیسی از جمله نیاز هایی است که در این شغل برای تعامل با مسافر و کمک به او لازم است. در بسیاری از موارد متصدی این شغل خانم ها می باشند و ساعات کاری این شغل معمولا به صورت تمام وقت است و معمولا کارمند موظف است در ساعات کاری لباس فرم مخصوص آژانس را به تن داشته باشد.

 

وظایف کارمند آژانس مسافرتی

 • کمک به مسافران در یافتن و برنامه ریزی سفر های مناسب با شرایط آن ها برای سفر هایشان.
 • رزرو برنامه های مسافرتی با استفاده از سیستم کامپیوتری.
 • دریافت مبلغ برای رزرو کردن و تسویه حساب با مسافر.
 • اطلاع رسانی به مسافران در خصوص هرگونه تغییرات احتمالی از جمله پرواز های لغو شده و یا موارد جایگزین شده.
 • کارمند آژانس مسافرتی هم چنین در خصوص پاسپورت ها، بیمه سفر، ویزا، تور ها و… به مسافران اطلاعات لازم را می دهد. هم چنین گاهی بر باز پرداخت ها نظارت و به شکایت ها رسیدگی می کند.

 

مهارت های مورد نیاز کارمند آژانس مسافرتی

 • مهارت فروشندگی و جذب مشتری
 • مهارت برنامه ریزی
 • مهارت های ارتباط موثر
 • قدرت بیان عالی
 • صبوری و توانایی تحمل فشار کاری
 • مهارت کار با کامپیوتر و نرم افزار های مربوطه
 • آشنایی با جغرافیا، تاریخ و روانشناسی اشخاص
 • توانایی انجام کار تیمی
 • داشتن ظاهری آراسته
 • تحصیلات مربوط به شغل کارمند آژانس مسافرتی

 

آینده شغلی کارمند آژانس مسافرتی

کارمند آژانس مسافرتی با کار کردن در آژانس های مسافرتی مختلف و با کسب تجربه بیشتر می تواند به سمت های مدیریتی و نظارتی مانند مدیر تور ها، مدیر آژانس و … ارتقا یابد. هم چنین در صورت داشتن سرمایه و سایر شرایط تاسیس، می تواند آژانس مسافرتی راه اندازی کند. در مورد میزان حقوق و درآمد کارمند آژانس مسافرتی آمار درست و دقیقی در دسترس نیست. در بیشتر آژانس ها برای کارمندان یک حقوق ثابت در نظر گرفته شده و به ازای تعداد فروشی که انجام دهند، به آن ها پورسانت یا حق فنی می دهند.

 

تجربه فرصت های شغلی گردشگری با چارتکس

امروزه کسب و کار های مبتنی بر وب برای ارائه خدمات بیشتر به مشتریان خود، به نرم افزار های مبتنی بر وب سرویس‌ ها روی آورده اند. کسب و کارهایی مانند رزرو بلیط قطار، رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل و… نمونه هایی از خدماتی هستند که بر پایه وب سرویس ها در صنعت گردشگری پیاده سازی شده اند. شرکت توسعه زیر ساخت سفر، شما را در همه ی عرصه های صنعت گردشگری به صورت کاملا حرفه ای و همگام با فناوری های نوین در حوزه های گردشگری، آسایش و آرامش در محیط کار همراه با دقت عمل بالا و کاهش هزینه های نیروی انسانی و هم چنین افزایش راندمان فروش پیشه ی خود ساخته است و جغرافیای فروش شما را توسعه می دهد. در حال حاضر چارتکس با همکاری و اتصال به شبکه شرکت ‌های هوایی، ریلی، زمینی و اقامتگاه ها، علاوه بر امکانات متداول در طراحی سایت ‌های آژانس‌ های مسافرتی، امکان فروش آنلاین پرواز های چارتری و سیستمی شرکت‌ های هواپیمایی داخلی و خارجی، هتل های داخلی و خارجی از برترین تامین کنندگان داخلی و خارجی، سیستم تعریف و فروش آنلاین تور های داخلی و خارجی با کامل ترین سطوح دسترسی، اتوبوس های داخلی با اتصال به تمامی شرکت های مسافربری، قطار های داخلی و نیز برخورداری از بیمه های مسافرتی آنلاین برای آژانس های مسافرتی فراهم کرده که در نتیجه مجموع این امکانات هدف آژانس های مسافرتی در درآمد زایی را محقق خواهد ساخت. چارتکس علاوه بر زیر ساخت های مورد نیاز آژانس های مسافرتی برای فروش آنلاین، طیف وسیعی از خدمات دیجیتال را ارائه می نماید. از مهم ترین این خدمات می توان به طراحی سایت آژانس های مسافرتی اشاره کرد که بر اساس آخرین تکنولوژی های روز دنیا توسعه یافته است. شما در وب سایت اختصاصی شرکت چارتکس می توانید نسبت به ثبت اطلاعات رزومه شخصی خود اقدام نمایید و یافتن شغل مورد علاقه ی خود در حوزه گردشگری را به چارتکس بسپارید.

همکار ما شوید…

24 ساعته فروش کنید.

24 ساعته سود کنید.

با ما برند شوید

برچسب ها : , , , ,

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.