بلیط هواپیما سیستمی

07 ژوئن 2021 8 ماه قبل دسته بندی : بیان دیدگاه

وقتی تصمیم به خرید بلیط هواپیما می‌گیریم معمولا عبارت‌ها و اصطلاحاتی در مورد بلیط هواپیما می‌شنویم یا می‌بینیم؛ اصطلاحاتی که ممکن است برایمان آشنا نباشد. یکی از این اصطلاحات بلیط سیستمی است؛ عبارتی که معمولا در مقابل بلیط چارتر قرار می‌گیرد. عجیب نیست اگر ندانیم بلیط سیستمی هواپیما چیست و چه فرقی با بلیط چارتر دارد. بلیط های سیستمی در واقع بلیط هایی هستند که ایرلاین مستقیما اقدام به فروش آنها می‌کند. این بلیط‌ها اغلب قابل استرداد هستند و معمولا قیمت بیشتری نسبت به بلیط های چارتر دارند.

قیمت بلیط سیستمی

بلیط‌های سیستمی اغلب قیمت‌های ثابتی دارند و برخلاف بلیط های چارتر که قیمت آنها زیاد بالا و پایین می رود، معمولا قیمت بلیط سیستمی چندان تغییر نمی‌کند. البته در روزهای نزدیک به زمان پرواز، قیمت بلیط هواپیما سیستمی هم گاهی کم یا زیاد می‌شود و نوساناتی را تجربه می‌کند. به هر حال اگر دنبال بلیط ارزان هواپیما هستید احتمال کمتری وجود دارد که با خرید بلیط سیستمی به هدف خود برسید.

مقایسه قیمت بلیط سیستمی و چارتر

اگرچه اینطور تصور می‌شود که بلیط چارتر قیمت کمتری نسبت به بلیط سیستمی دارد اما همیشه هم این قانون برقرار نیست. گاهی اوقات بلیط لحظه آخری با تخفیف عرضه می‌شود و قیمت کمتری نسبت به بلیط چارتر دارد. اما به طور معمول باید گفت که قیمت بلیط‌های سیستمی اغلب بیشتر و تقریبا ثابت است اما قیمت بلیط‌های چارتر نوسان بیشتری دارد و معمولا کمتر است.

بلیط سیستمی لحظه آخری

گاهی اوقات بلیط سیستمی شامل تخفیف بلیط لحظه آخری و قیمت آن پایین‌تر از حد معمول می‌شود. در روزهای وسط هفته و فصل‌های کم سفر معمولا می‌توان یکی دو روز مانده به سفر بلیط لحظه آخری سیستمی با قیمتی مناسب پیدا کرد.

مزایای خرید بلیط سیستمی

امکان رزرو بلیط سیستمی از هفته ها قبل از سفر

عدم نوسان قیمت بلیط سیستمی

ارائه تخفیف بر روی بلیط کودکان

تنوع زیاد در مسیرهای پروازی

ارائه برنامه ریزی منظم برای پرواز

معایب بلیط سیستمی

تقریبا می‌توان گفت، به جز قیمت، هیچ عیب دیگری برای این نوع بلیط نمی‌توان ذکر کرد. به هر حال باید برای دریافت مزایای این بلیط و سفری با خیال آسوده، هزینه بیشتری بپردازید.

24 ساعته فروش کنید.

24 ساعته سود کنید.

با ما برند شوید…

 

برچسب ها : , , , , ,

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.