توصیه‌هایی برای بستن چمدان در سفر به دهلی با تور هند

09 اکتبر 2019 2 سال قبل دسته بندی : بیان دیدگاه

چه نوع چمدانی ببریم؟

برای سفر به دهلی هر نوع چمدانی می‌توانید با خود ببرید. اگر نمی‌توانید چیز های سنگین را حمل کنید، در ایستگاه راه ‌آهن افرادی هستند (باربر ها) که آن ‌ها را برایتان تا دم تاکسی یا هتل می‌ آورند. اگر به ‌عنوان یک مسافر یا از این شهر دیدن می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم برای گشت ‌و گذار یک کوله‌ پشتی با خود ببرید اما اگر سفرتان کاری یا تجملاتی است بهتر است یک چمدان کوچک با خود ببرید.

چه نوع کفش و لباسی با خود ببریم؟

به هنگام سفر انتخاب لباس مناسب سخت ‌ترین کار است. نه تنها برای گشت ‌و گذار در شهر بلکه برای عکس گرفتن هم می‌خواهید همه‌ چیز خوب باشد. هوای شهر دهلی با توجه به تغییر فصل متغیر است. در فصل تابستان هوا آن ‌قدر خنک نیست، در نتیجه می‌توانید لباس ‌های غیر رسمی و مد روز سبک بردارید. خانوم ها می‌توانند پیراهن و تاپ گل ‌دار و آقایان تی ‌شرت ‌های غیر رسمی با خود ببرند. در حالت ایده ‌آل می‌توانید هر نوع لباس سبک و راحتی که دوست دارید بپوشید و هم چنین می‌توانید آن ‌ها را با شلوار های دم پا یا کفش ‌های پاشنه‌ کوتاه ست کنید. در فصل زمستان و باران، آب ‌و هوای دهلی کاملاً خوشایند است، پس بهتر است لباس ‌های پشمی و بافت بردارید. در آن زمان دمای هوا احتمالاً بین پنج ‌تا بیست ‌و پنج درجه است. در این زمان از شهر می‌توانید کفش ورزشی با بوت بلند بپوشید تا شیک باشید. اگر در فصل زمستان به دهلی می ‌روید پلوور، شال‌گردن و دستکش اضافی بردارید. اگر از ماه سپتامبر تا مارس به دهلی سفر می‌کنید، حتماً پلوور با خود ببرید.

چه وسایل بهداشتی و دارویی با خود داشته باشیم؟

واقعاً نیازی نیست که با خود وسایل بهداشتی ببرید. دهلی یک شهر بزرگ است و معمولاً در همه‌ ی هتل ‌ها وسایل بهداشتی در دسترس است؛ اما اگر به یک سری وسایل خاص نیاز دارید می‌توانید شامپو، شامپو بدن و لوسیون خودتان را ببرید. همچنین این وسایل بهداشتی در داروخانه ‌ها هم وجود دارند. در هنگام جمع ‌آوری وسایل دارویی، دارو هایی که مربوط به تب، درد، سرفه و سرماخوردگی هستند را هم بردارید. معمولاً اکثر هتل ‌های دهلی پزشک دارند اما اگر می‌خواهید به مسیر های دیگری در خارج از شهر بروید کیف دارویی خود را بردارید و دارو های مالاریا، تب استخوان‌ شکن و دیگر بیماری‌ های این ‌چنینی را به همراه داشته باشید. فراموش نکنید که مواد ضد عفونی‌کننده و باند زخم هم بردارید. به کسانی که از کشور های دیگر برای دیدن دهلی می ‌آیند پیشنهاد می‌کنیم که قبل از آمدن به هند آمپول‌ های ضد حصبه، کزاز، وبا و هپاتیت را بزنید. از آن جایی‌که در طول روز هوا به ‌شدت آفتابی است، حتماً کرم ضد آفتاب اضافی با خود به همراه داشته باشید. کرم ضد پشه هم بیاورید. بر روی این قسمت کلیک کنید تا راجع به دور کردن حشرات از خود در هندوستان بیشتر بدانید.

چه نوع وسیله‌ هایی با خود ببریم؟

وقتی به دهلی سفر می‌کنید، یک دوربین که می‌تواند DSLR، دوربین موبایل یا دوربین دیجیتال باشد به همراه خود بیاورید تا همه‌ ی لحظات زیبا را ثبت کنید. اگر دوربین، باتری یا فیلم ندارید نگران نباشید. دهلی مغازه ‌های زیادی دارد که می‌توانید از آن‌ ها دوربین‌ های جدید و وسایل دیگر را تهیه کنید. همچنین مغازه‌ های تعمیر دوربین سریع و آسان هم در دهلی وجود دارند. برای شارژ کردن وسایل مهم مثل دوربین، گوشی موبایل و لپ‌تاپ یک پاور بانک به همراه داشته باشید. هم چنین به مسافران توصیه می‌کنیم یک جفت دوربین دو چشم به همراه داشته باشند، دوربین کمک می‌کند تا بتوانند گل‌ ها و گیاهان و جانوران منطقه و همچنین بناهای یادگاری دهلی را از فاصله ‌ی نزدیک ‌تری ببینند.

در سفر روزانه به چه چیزی نیاز است؟

برای سفر روزانه در دهلی، یک کیف‌ دستی یا بند اتصال به همراه داشته باشید. برای سفر روزانه یک کیف داشته باشید و در آن حوله ‌ی دست، یک قالب صابون، دستمال توالت، دستمال صورت یا دستمال ‌کاغذی، یک بطری آب یا هر چیز دیگری که در زمان گشت ‌و گذار در دهلی مورد نیازتان است، بگذارید. ماندن در یک هتل پنج ستاره خوب است اما اگر هتلتان در یکی از خیابان ‌های شلوغ است، توگوشی ‌هایتان را بگذارید زیرا با شلوغی و سر و صدای ترافیک به ‌سختی می‌توانید بخوابید.

چیز های زیادی در چمدانتان نگذارید. فقط چیزهایی مثل شامپو، صابون، عطر، اسپری ضد تعریق و غیره را ببرید که می‌توان آن‌ ها را کامل استفاده کرد و در آخر دور انداخت. در این شهر تنوع بالاست.

اگر شما تجربه و توصیه ‌ی بیشتری از جمع ‌کردن لباس و چمدان دارید، آن را با تیم Tripscam به اشتراک بگذارید، این کمک زیادی به مسافران دیگری که مثل شما هستند خواهند کرد. شما دعوت شدید تا به وب‌ سایت Tripscam بپیوندید و توصیه‌ های سفر به دهلی را کامنت کنید. تنها 5 تا 10 دقیقه از زمانتان را می‌گیرد اما این تجارب راه زیادی را طی می‌کنند تا به مسافران کمک کنند.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.