تکنیک های دیجیتال مارکتینگ موفق

15 ژوئن 2021 7 ماه قبل دسته بندی : بیان دیدگاه

آیا تا به حال به موفقیت های شرکت های بزرگ فکر کرده اید؟ آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که این شرکت ها چگونه تبلیغات خود را پیش بردند و اکنون در این جایگاه قرار دارند؟ هرگاه به دنبال پاسخ برای این سوال باشید به واژه ای به نام دیجیتال مارکتینگ برمی خورید. در دنیای دیجیتال مارکتینگ مهم ترین رکن مشتریان هستند و بیشترین اهمیت را دارند. از طرفی مهم ترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ وب سایت، ایمیل، موبایل، شبکه های اجتماعی هستند که همواره سعی در تحلیل رفتار مشتری دارند تا بتوانند تبلیغات خود را در زمان مناسب و بر روی طیف وسیعی از کاربران منتشر نمایند تا در نتیجه بتوانند بهترین نتیجه را دریافت نمایند. دیجیتال مارکتینگ به استفاده مناسب از ابزارهای دیجیتالی جهت ایجاد ساختار حرفه ای در بستر اینترنت و گسترش آن ها از طریق هدف گذاری در این زمینه اطلاق می شود.

انواع بازاریابی اینترنتی

 • بازاریابی چریکی:

  دنیای بازاریابی، دنیای خلاقیت است. شما می توانید با استفاده از روش های خلاقانه جهت معرفی محصول خود به مشتری، به گونه ای که توجه او را جلب نمایید و باعث شوید که مشتریان در مورد محصول شما صحبت کنند را بازاریابی چریکی می نامند.

 • بازاریابی ویروسی:

  با گسترش استفاده عموم مردم از شبکه های اجتماعی و افزایش اهمیت شبکه های اجتماعی، تبلیغات و به اشتراک گذاشتن رسانه های اجتماعی توسط افراد، اهمیت بالایی پیدا کرده است. استفاده از بازاریابی ویروسی و تولید رسانه های اجتماعی به گونه ای که باعث شود افراد مختلف جامعه بیشتر در مورد آن صحبت کنند و رسانه های اجتماعی شما را به اشتراک بگذارند در حال گسترش است و از روش های بازاریابی اینترنتی محسوب می شود. همچنین از دیگر اهداف این روش لینک دهی و به اشتراک گذاری تصاویر و ویدئوهای خود و بالابردن ترافیک وب سایت می باشد.

 • بازاریابی ایمیلی:

  استفاده از ابزار با ارزشی مانند ایمیل، جهت بازاریابی و برقراری ارتباط موثر با مخاطبان از اهمیت بالایی برخوردار است، به همین جهت بازاریابی ایمیلی و تکنیک های مختلف آن به شما در طراحی و پیاده سازی یک کمپین موفق دیجیتال مارکتینگ کمک زیادی می کند.

 • بازاریابی با استفاده از موتورهای جستجو:

  در این روش با استفاده از تکنیک ‏های طراحی سایت و سئو یا بهینه سازی وب سایت می توانید در بهبود جایگاه وب سایت خود گام موثر بردارید. بهینه سازی به دو صورت بهینه سازی داخلی و بهینه سازی خارجی است. در بهینه سازی داخلی شامل کاربرد درست کلمات کلیدی، لینک‏ های داخلی و کلا بر طراحی سایت دلالت دارد. اما بهینه سازی خارجی بک لینک‏ هایی است که به سایت شما داده می شود.

 • بازاریابی محتوایی:

  این نوع از بازاریابی در تلاش برای ارائه محتوایی است که بتواند با کم ترین و مناسب ترین کلمات بهترین و عمیق ترین تأثیر را بر مخاطبان خود گذاشته باشید و از طریق درگاه و کانال های ارتباط جمعی کاربران به نشر این محتوا بپردازید و مشتریان را به سمت وب سایت خود هدایت نمایید.

 

تکنیک ‌های جذب مشتری

برای این که بتوانید همانند کسب ‌وکار های موفق و کمپانی های بزرگ قدم بردارید و تکنیک جذب مشتری منحصر به فرد داشته باشید، در حالت کلی باید با تکنیک‌ های جذب مشتری در دنیای دیجیتال مارکتینگ، آشنا شوید. این تکنیک‌ ها عبارتند از:

1. تعیین جامعه مشتریان یا مخاطبان کسب و کار

2. طراحی و راه ‌اندازی وب ‌سایت

3.تولید محتوای جذاب و صحیح

4.تعامل بیشتر با مشتریان

5. بهبود و افزایش تجربه کاربری

6.سئو و بهینه ‌سازی وب سایت

7.استفاده از کانال‌ های تبلیغاتی متفاوت

8.به‌ روز رسانی خدمات و محصولات

امیدوارم از مقاله ما استفاده و لذت کافی را برده باشید.

برچسب ها : , , , , ,

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.