جواهر پنهان هریک از کشورها را بشناسید!

09 اکتبر 2019 2 سال قبل دسته بندی : بیان دیدگاه

در این مقاله قصد داریم مناطق شگفت انگیز و کمتر دیده شده از هریک از کشورهای اروپایی را معرفی کنیم. برای سفر به هریک از این مناطق و تجربه یک سفر هیجان انگیز می توانید با ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بلغارستان

پپریکون

کاردزهالی

شهر باستانی تراسی پپریکون به مدت بیش از ۱۵ سال حفاری‌شده است و چیزی که باستان شناسان تاکنون کشف کرده‌اند تنها ۱دهم چیزی است که در زیرزمین مدفون است. این شهر سه ساعت از پایتخت بلغارستان-سوفیا- فاصله داشته و ارزش رانندگی دارد. اینجا می‌توانید خرابه ‌های باستانی ‌ای همچون یک کاخ قدیمی و قلعه ‌ای با معابد و آثار تاریخی و چیزی که تاریخ شناسان از آن با عنوان (گور خون‌آشام) یاد می‌کنند را ببینید. قدمت همه‌ی این‌ها به ۵۰۰۰سال قبل از میلاد برمی‌گردد.

کرواسی

شهر قدیمی

کرکولا

بله همه‌ی ما می دانیم که سریال بازی تخت و تاج در دابرونیک فیلم ‌برداری شده ولی بایستی بدانید که برای رفتن به جزیره‌ی کوچک کورکولا به سمت ساحل دالماسی بروید. گفته می‌شود که اینجا زادگاه مارکوپولو بوده و وی پس از دستگیری در سال ۱۲۹۸ماجرا های خود را در زندان نوشت. تاریخ غنی شهر قدیمی و معماری سبک رنسانس ونیزی اینجا باعث می‌شود احساس کنیم که کورکولا تحت تأثیر تغییرات زمان قرار نگرفته است.

قبرس

کاماندریا

کالو کوریو

رفتن به این روستای جنگلی کوچک در قبرس  راحت نیست (همه جای قبرس این‌گونه هست) ولی این است که باعث جذابیت این روستا می‌شود. اینجا می‌توانید درخت ‌های انگوری ببینید که کاماندریا تولید می‌کنند.

جمهوری چک

چشمه‌های آب گرم

کارلووی واری

کارلووی واری شهرت پراگ را ندارد ولی در زمان گذشته خیلی سروصدا به پا کرده بوده زمانی که در دهه‌ی ۱۷۰۰ بتهوون و چاپین و گوته مکرر به اینجا می‌آمدند. آب غنی از مواد معدنی یک درمان معجزه ‌آسا برای مشکلات متابولیسم بدن و مشکلات شکم و معده هست.

دانمارک

فستیوال اواستونو

جزیره‌ی نولسوی/ جزایر فارو

عده‌ی زیادی از جزایر فارو و یا از اینکه اینجا یک کشور مستقل (همراه با گرینلند) در قلمرو پادشاهی دانمارک هست خبر ندارند. اما این مجمع ‌الجزایر به‌ هیچ ‌وجه دانمارکی نیست. انزوای این منطقه باعث شد تا زبان و فرهنگ مستقل آن حفظ شود ولی راه دیگری جز تجربه‌ی این‌ها در فستیوال سنتی اواستنو در جزایر نولسوی نیست.

استونی

پارک ملی ولساندی

ساار

کشور استونی در نوع خود یک جاذبه‌ی گردشگری کم بازدیدکننده هست و یکی از کم بازدید شده ترین جاهای این کشور پارک ملی ویلساندی هست. در طول تابستان اینجا یکی از بزرگ‌ترین محل‌ های استراحت خوک‌ های آبی طوسی و مرغ‌ های آبی هست. در طول مسیرهای پیاده‌ روی این پارک مناظر چشمگیری از دریای بالتیک و بیش از ۳۰ گونه‌ی جالب گل‌های ارکید خواهند دید.

فنلاند

روستای سانتا کلوز (بابانوئل)

رووانیمی/لاپلند

لاپلند در نزدیکی قطب شمال قرار دارد. حتی این روستا یک کارگاه سانتا و یک روستای برفی دارد جایی که میهمانان می‌توانند سوار سورتمه ‌هایی شوند که با گوزن‌های شمالی یا سگ‌ها کشیده می‌شوند. در کنار همه‌ی این‌ها سپیده دمی که آسمان را می‌شکافد را تصور کنید. تنها نکته‌ی منفی اینجا ساعت ‌های کوتاه تابش آفتاب در روز هست.

فرانسه

موزه‌ی هنرهای مدرن

کره

آیا از شلوغی موزه‌ ی لوور نفرت دارید؟ پس به روستای کره در فرانسه‌ی جنوبی بروید. اینجا می‌توانید یکی از برجسته‌ترین موزه ‌های هنر مدرن (و کمتر شناخته‌شده) را بیابید. دو نفر از نقاشان سبک کوبیسم فرانسوی که دوستان نزدیک پیکاسو و ماتیس بودند در سال ۱۹۵۰ این موزه را تأسیس کردند. در نتیجه مجموعه‌ی آثار اینجا درجه ‌یک بوده و ۵۰ مورد از آثار اصلی خود پیکاسو و چند اثر از چاگال و براک و دیگران را به نمایش می‌گذارد.

آلمان

بوحنه۱۶

سیلت

آلمان‌ها عاشق این هستند که بگویند (برلین از آلمان نیست) درحالی‌که با درنظرگرفتن طول ۲۵ مایلی شن‌ها و تفریحگاه‌های سیلت که بیشتر شبیه فرانسه و ایتالیا هست تا واترلند باید از سواحل سیلت حرف بزنند. در سواحل بوحنه ۱۶ می‌توانید افراد مشهور آلمانی را ببینید که در کنار مردم عادی آفتاب می‌گیرند. اینجا موج ‌سواری و غذای دریایی تازه و کلی نور آفتاب هست. جای تعجب ندارد که بالادستی‌های آلمانی اینجا را از گردشگران بین‌المللی پنهان کرده ‌اند.

یونان

ترما لوداکاس

ایکاریا

ایکاریا به ‌اندازه‌ی سواحل دیگر یونان محبوب نیست ولی رازی دارد که دنیا در پی کشف آن است. ایکاریا یکی از پیرترین جمعیت‌ها را در طول تاریخ دارد؛ از هر سه سکنه یک نفر بالای ۹۰ سال سن دارد. بازدید از اینجا بدون گذراندن یک روز در ساحل و فرورفتن در آب گرم ترما لوداکاس کامل نمی‌شود.

مجارستان

دریاچه‌ی هویز

هویز

اگر فکر می‌کنید که کارلووی واری برای خودش جای خوبی است پس صبر کنید و به دریاچه‌ی هویز که بزرگ‌ترین دریاچه‌ی آب گرم اروپا و دومین دریاچه‌ی بزرگ در دنیا است بروید. از قرون‌ وسطی این دریاچه به ‌عنوان یک چشمه‌ی آب گرم طبیعی شناخته می‌شده است. مطالعات نشان می‌دهد که یک ‌بار شنا کردن در اینجا می‌تواند همه‌ی درد و رنج‌ ها را از بدن شما خارج کند.

ایرلند

حلقه‌ی گلتاکت

استان واترفورد

کوچک‌ترین اجتماع بومی اسکاتلندی از جمله‌ی آخرین این اجتماعات محسوب می‌شود ولی سنت قوی فرهنگی موسیقی و شعر و داستان‌گویی همچنان اینجا زنده است. این روستا در نزدیکی ساحل قرار دارد و رفتن به آنجا مستلزم رانندگی در یک منظره‌ی زیبایی هست که از میان پرتگاه‌ها و زمین‌های سبزی که ایرلند به خاطرشان مشهور است می‌گذرد.

ایتالیا

همه‌چیز بخورید

پارما

به نظر شما رم و نپال مسئله‌ی غذا را جدی می‌گیرند؟ پارما را امتحان کنید؛ اینجا محل تولید پنیر پروشیتوی پارما و  پارمیاگیانی رگیانو هست (همان‌طوری که اسم پنیر هم نشان می‌دهد). از شهر بولونیا تا اینجا تنها ۱ ساعت راه هست. اینجا می‌توانید غذاهای سنتی و نوعی گوشت عجیب که به ‌سختی می‌توان پیدا کرد را پیدا کنید. (به جد می‌توان گفت تکه‌های گوشت حدود ۲۰۰ دلار به‌صورت آنلاین بفروش می‌رسند.)

لاتویا

پارک ملی گوجا

ویدزمه

بزرگ‌ترین منطقه‌ی محافظت ‌شده‌ی لاتویا – پارک ملی گوجا- یک ماجراجویی تمام معنا با بیش از ۵۰۰ آثار تاریخی است. اینجا همچنین خانه‌ی نمایش‌های چشمگیر سنگ‌ها و شیب‌های ماسه‌سنگی و غارهای گوتمان هست که عریض‌ترین و بلندترین غارها در منطقه‌ی بالتیک محسوب می‌شوند.

لیتوانیا 

تپه‌ی صلیب ‌ها

شمال سیلیای

تپه‌ی صلیب‌ ها در سال ۱۸۰۰ به یاد کسانی که در شورش علیه تزار روسی کشته شدند شکل گرفت. خانواده‌ های این افراد جسدی برای دفن کردن نداشتند (و مذهب هم ممنوع شده بود) بنابراین به جای جسد روی تپه ‌ای دور صلیب گذاشتند. در طول سال‌های سال ۲۰۰۰۰۰صلیب اینجا نهاده شده است و امروزه این تپه به زیارتگاهی برای معجزات حضرت مسیح تبدیل شده است.

 

لوگزامبورگ

موزه‌ی ملی تاریخ ارتش

دیکیرخ

تاریخ دوستان بی‌شک دوست دارند به دیکیرخ که به جنگ مشهور بالگ وقف ‌شده است بیایند. اینجا وسایل نقلیه‌ی ارتشی واقعی و تسلیحات و آرشیوهای عکس‌دار و شهرهای فرنگ بسیار بزرگ به نمایش گذاشته می‌شوند.

مالتا

فستیوال آتش‌بازی مالتا

والتا و ناحیه‌ی پیرامون آن

بهار هرسال کشور مدیترانه‌ای مالتا میزبان یک فستیوال سه‌ روزه‌ی آتش‌بازی است. شرکت‌های محلی و بین‌المللی‌ای که به تولید کالاهای آتش‌بازی می‌پردازند در این فستیوال به رقابت پرداخته و وسایل آتش‌بازی زمینی و هوایی‌ای که همه را به هیجان در می‌آورند را به نمایش می‌گذارند. مهم‌تر از همه این است که تماشای فستیوال رایگان است.

هلند

ورتورن هارلینگن

هارلینگن

این شهر هم با داشتن کانال‌های آبی قدیمی و مغازه‌های تاریخی و انبارهایش به ‌اندازه‌ی آمستردام یک شهر هلندی هست ولی جمعیت گردشگران آمستردام را ندارد. وقتی می‌توانید یک‌ شب در برج فانوس دریای هارلینگن بریزوبپاش کنید و یا در یک قایق نجات یا یک جرثقیل بندری در ساحل دریای وادن بخوابید چرا در یک هتل گران‌ قیمت اقامت کنید؟

لهستان

جنگل کج

نووه چارنوو

هیچ‌ کسی نمی‌داند چگونه این‌همه درخت کاج به این شکل عجیب‌وغریب و زاویه‌ی ۹۰ درجه درآمدند ولی همه دوست دارند در این مورد فرضیه‌سازی کنند. به گفته‌ی عده‌ای این جنگل در اثر یک طوفان به این شکل درآمده و عده‌ی دیگری نیز می گویند که کشش جاذبه‌ی این منطقه باعث این امر شده است. دلیل هرچه که باشد این جنگل یکی از بهترین اسرار کوچک اروپاست.

پرتقال

فستیوال شکلات

اوبیدوس

فستیوال شکلات اوبیدوس چیزی است که می‌توان خیالش را کرد- مجسمه‌های شکلاتی و مسابقات شیرینی‌پزی و شیشه‌های آشپزی و حس گناه شکم‌پرستی ناشی از خوردن دسر. با ماشین از لیزبن تا اوبیدوس یک ساعت راه هست. اینجا تفریحگاه ساحلی ‌ای نیست که اکثر توریست‌ها به دنبال آن هستند. اینجا جای کسان است که عاشق شیرینی و شکلات هستند.

رمانی

شاهزاده‌ی خانه‌ی رعیتی ترانسیلوانیای ولز

ترانسیلوانیا

دراکولا به این خطه شهرت ترس‌آور غیرضروری داده است چراکه ترانسیلوانیا به‌راستی خیره‌کننده هست. اینجا هم سبک قرون ‌وسطایی و هم هویت چند فرهنگی دارد (اینجا می‌تواند هم‌زبان آلمانی و هم‌زبان مجارستانی بشنوید) و با سپاس از شاهزاده چارلز می‌توانید در این خانه‌ی ارثی ظریف و عجیب‌وغریب اقامت کنید.

اسلواکی

محله‌ی یهودی ‌ها

باردژوو

چه کسی فکرش را می‌کرد که شما بتوانید در کوه ‌های اسلواکی درباره‌ی تاریخ یهوی چیزی یاد بگیرید؟ شهر قرون ‌وسطایی باردژوو حومه‌ی یهودی دارد که قدمت آن به ۱۷۰۰ باز می‌گردد. اینجا شاهکارهایی هم چون یک کنیسه‌ی برج دار و حمام‌ های تشریفاتی و کشتارگاه کشت گوشت حلال همچنان برجای ‌مانده ‌اند.

اسلوانی

غارهای اسکوجان

دیواچا

اسلوانی به ‌عنوان یک کشور کوچک مورد شفقت فراوان سازمان یونسکو قرار گرفته است—سه محل که به ثبت جهانی یونسکو رسیده هست در اینجا وجود دارد. غارهای حیرت ‌انگیز و رواقی اسکوجان از جمله‌ی این محل‌ها هست. شبکه‌ی کلی پل‌ها و تونل‌ها حدود ۴و نیم مایل طول دارند. اتاق‌های بسیاری با سقف‌های بلند وجود دارد که باعث می‌شود فکر کنید در یک کاخ باشکوه هستید (البته اگر خفاش‌ها و استالاگمیت ها نبودند).

اسپانیا

فستیوال فلامنکو

جرز دو لا فرونترا

شهر جرز دو لا فرانترا به‌خوبی می‌داند که چگونه میهمانی و بریزوبپاش کند و فستیوال سالانه ‌ی فلامنکو هم شاهد این امر هست.

سوئد

بندر فجالباکا

فجالباکا

فجالباکا که اطراف آن را آبدره ‌ها و اشکال صخره‌ای فراگرفته یک شهر بندری تعطیلاتی هست که سال‌های سال مثل یک راز پنهان بوده است. در طول تابستان اینجا به ماهی گیری و تماشای وال‌ها و گرفتن صدف‌های تازه‌ی محلی معروف است ولی با داشتن جمعیت  ۱۰۰ نفری هرگز به پای شلوغی(یا گرانی) ریورای فرانسه نمی‌رسد.

بریتانیای کبیر

قلعه‌ی رومی سگدانام

تاین و ویر

جاذبه‌های گردشگری کوچک فراوانی در بریتانیا وجود دارد که به خاطر جاذبه‌های بزرگ‌تر(برج بیگ بن و وست مینستر) از دید همه پنهان می‌مانند و یکی از این‌ها قلعه‌ی رومی سگدانام است. سه قرن پیش ششصد سرباز رومی در اینجا زندگی می‌کرده‌اند و حس این‌که آن‌ها چگونه در آن زمان زندگی می‌کردند را می‌توان از اینجا دریافت. جاهای برجسته‌ی اینجا برج دیده ‌بانی ۱۱۴ فوتی و حمام ‌های باستانی رومی هست.

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.