نکات مهم در رزرو هتل با قیمت مناسب

09 اکتبر 2019 1 ماه قبل دسته بندی : بیان دیدگاه

این روزها یافتن هتل خوب، خود یک چالش است. اما در واقع قبل از این مرحله باید با توجه به بودجه و خواسته‌هایتان، ارزیابی کنید به چه محیطی نیاز دارید. مثلا گاهی شاید بهتر باشد به‌جای هتل، نوع دیگری از اقامتگاه؛ مثل اقامتگاه‌های بوم‌گردی، سوییت حیاط‌دار و یا هتل‌های رویایی را انتخاب کنید.

هنگامی که برای تعطیلات خود در حال رزرو هتل هستید، مهم‌ترین ویژگی‌هایی که به دنبال آن هستید آن‌‌هایی است که باعث راحتی بیشتر اقامتتان می‌شود. با تجربه‌ای که در حال حاضر در صنعت میهمان‌نوازی تجربه می‌شود‌، مهم است که هتل‌ها سرگرمی‌های خود را بالا ببرند تا در میان هتل‌های ایده‌آل قرار بگیرند. مردم فقط برای آمدن و استراحت در یک هتل خوب، کیلومترها فاصله را طی می‌کنند. این ویژگی‌ها که به نوعی جزو تجملات است را مردم ترجیح می‌دهند در امکانات هتل موردنظر ببینند؛ مانند: استخر شنا، سالن بدنسازی، سرگرمی و فعالیت‌های کودکان. چراکه یک سفر چه خصوصی باشد یا یک تور سازمان یافته، کیفیت هتل احساس کلی شما از تعطیلات را مشخص می‌کند.

حتماً در سایت‌های بررسی سفر درباره هتل‌های بد ، پست‌های منفی دیده‌اید. اما شما چگونه هتل‌های خوب را پیدا کنید؟ آیا هتل انتخاب شده به اندازه کافی خوب است که بتواند بالش‌های نرم را به شما دهد و چمدان‌هایتان را بدون انتظار انعام حمل کند؟ اگرچه فاکتورهایی وجود دارد که باید برای تعیین اینکه آیا هتل برای شما مناسب است یا خیر، توجه داشته باشید، اما بگذارید برخی از خصوصیات اصلی را که باید در هتل خوب جستجو کنید، بررسی کنیم.

قیمت مناسب

یکی از مهم‌ترین المان‌هایی که خواه ناخواه هنگام رزرو یک هتل به آن توجه می‌کنید، قیمت آن است. یک هتل خوب، قیمتی را که پیشنهاد می‌کند باید با امکانات و خدماتش هم‌خوانی داشته باشد. البته ما نیز باید توقع‌مان را با توجه به مبلغی که می‌پردازیم تناسب دهیم؛ مثلا با پرداخت هزینه‌ی یک هتل ارزان کیش یا مشهد، قطعا امکاناتی در حد برج‌العرب، دریافت نخواهیم کرد.

البته باید توجه داشت که گاهی اوقات هزینه برخی امکانات در سایت نوشته نشده و این تصور اشتباه ایجاد می‌شود، این خدمات خاص رایگان است. درحالی‌که این‌طور نبوده و همین قضیه، برنامه‌ریزی بودجه برای سفر را برهم می‌زند. هر نکته‌ای که برای‌تان مبهم بود بپرسید (از طریق تلفن یا وبسایت) و با خیال راحت برنامه‌ریزی کنید. توصیه می کنیم قبل از سفر به هر مقصدی به عنوان مثال سفر به مشهد،  قیمت هتل های 3 ستاره مشهد، هتل های دو ستاره و.. را بررسی کنید و نظرات مرتبط به هر هتل را در وب سایت‌های مختلف از جمله تریپ ادوایزر بررسی کنید.

کارکنان خوش‌برخورد

کارکنان، چهره هتل هستند زیرا لحظه‌ای که یک مهمان به یک هتل مراجعه می‌کند در وهله اول با کارکنان در تماس است. در واقع آن‌ها کسانی هستند که تجربه مهمان در هتل را تعیین می‌کنند. در هتل آسان است که لبخندی زیبا را برای افرادی که گران‌ترین اتاق‌ها را اشغال می‌کنند، تحویل دهید. اما این بسیار دور از انتظار برای یک هتل خوب است. از ویژگی‌های بازر یک هتل خوب این است که استقبالی گرم از مهمانان، داشته باشد. آنها همیشه باید مهمان نواز باشند نه به این دلیل که به آنها پرداخت می‌شود بلکه به‌خاطر شخصیت و رعایت ادب. پیش بینی مواردی که فکر می‌کنند شما به آن احتیاج خواهید داشت نه به خاطر اینکه درخواست کرده‌اید؛ یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت هتل‌های ایده‌آل است.

ارائه اطلاعات صادقانه

یکی دیگر از ویژگی‌های بارز هتل‌ها این است که کارکنان آنها باید همیشه آماده ارائه اطلاعات صادقانه باشند. این در شرایطی است که کارکنان هتل باید افرادی باشند که اطلاعاتی موثق و دانش کافی در مورد مسائل محلی داشته باشند. آن‌ها معمولاً در مورد بهترین مکان‌های گردشگری که فرد باید از آنها بازدید کند یا حتی اطلاعاتی مربوط به هتل‌های اطراف دارند که با روی خوش به مهمانان ارائه می‌کنند.

 

پشتیبانی اضافی

در صورت بروز موارد اورژانسی هتل باید کمک‌های بیشتری ارائه دهد و همیشه باید پرسنلی داشته باشد که آماده ارائه کمک‌های اضافی به اقامت‌کنندگان هتل باشد. نیاز مشتری در اولویت قرار دارد. مثلا آن‌ها اشخاصی هستند که اگر اتاق‌های دیگر پر نشوند ، شما را به اتاقی که به درستی آماده نشده است هل نخواهند داد؛ هتل خوب در چنین مواقعی سعی خواهد کرد برای شما اتاقی مناسب، در هتلی خوب، در همان حوالی رزرو کند. وقتی مهمانان هتل‌هایی را پیدا کنند که نیاز مهمان را در اولیوت می‌گذارد، می‌توانند بارها و بارها به آنجا برگردند زیرا آنها نمی‌توانند تجربه‌ای را که در آن هتل خاص داشتند فراموش کنند.

محل هتل

هتل‌های خوب همیشه در مکان‌های مناسبی واقع شده‌اند. حتی اگر این هتل بیشتر جزو هتل‌های مجلل باشد، می‌ارزد برای رسیدن به راحتی کمی بیشتر پرداخت کنید. اما به همان اندازه، راحتی رسیدن به مراکز خرید، و دسترسی آسان به جاذبه‌ها را برایتان ممکن می‌کند و این باعث می‌شود برای حمل نقل در سطح شهر هزینه و وقت زیادی صرف نکنید.به عنوان مثال در هنگام سفر به مشهد سعی کنید هتل های مشهد نزدیک حرم را انتخاب کنید. البته هتل باید در مکانی امن نیز واقع شود. میهمانان سناریویی را نمی‌خواهند که در آن مجبور به نگرانی برای سرقت وسایل خود شوند.

تمیز و منظم

این ویژگی که دیگر نیازی به ذکر آن نیست. یک هتل خوب همیشه باید تمیز باشد. نظافت باید از اتاق‌ها گرفته تا دستشویی‌ها و راه‌پله‌ها رعایت شود. خاک همیشه با میکروب‌ها همراه است و این میکروب‌ها می‌توانند مهمانان هتل را در معرض برخی بیماری‌ها قرار دهند. پس هتل باید تعداد پرسنل کافی، برای حفظ سطح بهداشت داشته باشد و همیشه از تمیز بودن هتل در همه اوقات، اطمینان حاصل کنند.

وای فای رایگان

ما در عصری هستیم که فناوری به سرعت در حال رشد است. چه آن‌ها که برای سفر کاری و چه تفریحی اتاقی در هتل رزرو کرده‌اند به اینترنت نیاز پیدا می‌کنند آن هم در دورانی که اینترنت و شبکه‌های اجتماعی عضوی جدانشدنی از سرگرمی‌های ما شده است. بنابراین معمولا برای مسافران مهم است که هتل‌ها وای فای رایگان ارائه دهند.

یک وب‌سایت خوب از یک هتل خوب

هنگام برنامه‌ریزی سفر، انتخاب هتل‌ها می‌تواند کاری پیچیده باشد. دلیل این امر آن است که وقتی شما قصد بازدید از یک سرزمین بیگانه را دارید و هیچ چیزی از آن نمی‌دانید، می‌خواهید حداقل هتل‌تان راحت باشد و هیچ مشکلی در رابطه با مهمان نوازی نداشته باشد. در واقع مشکل از اینجا شروع می‌شود که بار اولی است به یک مکان می‌روید و راهی برای تجربه‌ در یک هتل خاص ندارید. راه‌حل این مساله، اینترنت است.

هرگونه اطلاعاتی که شما نیاز دارید از طریق اینترنت در دسترس است ، مادامی که بدانید چه‌چیز را جستجو کنید. هر هتل وب سایتی دارد که به منظور ایجاد امکاناتی برای مشتریان ایجاد شده است. پس بهتر است از وب‌سایت هتل کمک بگیرید و تصاویر مربوط به اتاق‌ها و سایر قسمت‌های هتل را با دقت بررسی کنید. نگاه با دقت به سایت باعث کشف اسرار بسیاری می‌شود و تصمیم‌گیری را برای شما آسان‌تر می‌کند. البته همه هتل‌ها خود را کاخی مجلل و راحت معرفی می‌کنند اما باید دید این ادعا چقدر تا واقعیت فاصله دارد. پس ‌از اینکه نیازهای خود را شناسایی کردید به وب‌سایت هتل‌ها و سایت‌هایی که نظرات مشتریان در مورد هتل قید شده مراجعه کنید. می‌توانید با هتل تماس تلفنی هم داشته باشید و اطلاعات موردنیازتان را تلفنی هم بپرسید.

حال می‌خواهیم چندتا از خصوصیاتی که یک وب سایت خوب هتل دارد را معرفی کنیم تا وقتی به وب سایت‌هایی از هتل‌های مختلف نگاه می‌کنید راحت‌تر بتوانید هتل مناسب را از نامناسب تشخیص دهید.

1-طراحی ساده اما ابتکاری

هنگام بازدید از وب سایت، اولین چیزی که خواه ناخواه به آن توجه می‌کنید، طراحی سایت است. طرح‌های بسیار چشمک‌زن یا پیچیده آن‌هایی نیستند که شما را به خود جلب کنند. درعوض، باید به دنبال یک وب‌سایتی باشید که از طراحی منحصر به فرد و در عین حال ساده برخوردار باشد. نوآوری یک ویژگی ارزشمند است، اما نباید آنقدر پیچیده باشد که باعث شود احساس کنید که در پیچ و خم گرفتار شده‌اید.

2-محتوا، اصل است

محتوا یک قاعده مهم برای هر وب سایت است؛ سایت‌های هتل نیز از این امر مستثنی نیستند. وجود مشکلات سرعت و پیکربندی به معنای عدم توجه به وب سایت است. پس این‌جا، آن هتلی نیست که شما باید در آن اقامت کنید، زیرا آن‌ها حتی سعی نمی‌کنند تا شما را جذب هتل‌شان کنند. محتوا باید ساده و در عین حال قدرتمند باشد. نباید از تصاویر خسته‌کننده استفاده کرد و نباید آنقدر پیچیده باشد که بازدیدکننده در درک آن با مشکل روبرو شود.

3-اطلاعات کامل

هدف اصلی مراجعه به وب سایت، کسب هرچه بیشتر اطلاعات در مورد هتل است. وب سایتی که نتواند آنچه را که به دنبال آن هستید در اختیار شما قرار دهد هتلی نیست که دنبالش هستید. وب سایت هتل باید در مورد امکانات ارائه شده اطلاعات دقیق داشته باشد همچنین یک صفحه “درباره ما” داشته باشد که اطلاعاتی در مورد هتل، صاحب آن و تیمی که در پشت آن قرار دارد را به ما ارائه دهد. وب سایتی که  فیلم یا تورهای مجازی دارد، سزاوار امتیازهای اضافی است.

اطلاعات مربوط به مناطق و جاذبه‌های دیدنی اطراف آن مکان نیز باید جزئی از اطلاعات سایت باشند. در مورد مناطق توریستی، حمل و نقل عمومی، آب و هوا و غیره هم بهتر است یک دستورالعمل مختصر وجود داشته باشد.

4-رزرو

در نهایت یک وب سایت خوب باید موارد ممکن برای رزرو راحت اتاق را برای مراجعه‌کننده امکان پذیر کند. با این عمل، این تصور ایجاد می‌شود که این سایت متعلق به افرادی است که واقعا علاقمند به پذیرایی از مسافران هستند.

سایر مقالات مرتبط با راهنمای سفر و رزرو هتل را می توانید در مجله گردشگری کی سفر مطالعه کنید. کی سفر مرجع آنلاین خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل می باشد. در کی سفر می توانید به راحتی هتل ارزان تهران، هتل ارزان شیراز، هتل ارزان مشهد، هتل ارزان اصفهان، کیش و.. را رزرو کنید. ما در کی سفر همه چیز را برای داشتن یک سفر اقتصادی و به صرفه آماده کرده ایم.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.