نکات مهم در رزرو هتل با قیمت مناسب

09 اکتبر 2019 2 سال قبل دسته بندی : دیدگاه‌ها برای نکات مهم در رزرو هتل با قیمت مناسب بسته هستند

این روزها یافتن هتل خوب، خود یک چالش است. اما در واقع قبل از این مرحله باید با توجه به بودجه و خواسته‌ هایتان، ارزیابی کنید به چه محیطی نیاز دارید. مثلا گاهی شاید بهتر باشد به‌ جای هتل، نوع دیگری از اقامتگاه؛ مثل اقامتگاه ‌های بوم‌گردی، سوئیت حیاط ‌دار و یا هتل‌ های رویایی را انتخاب کنید. هنگامی که برای تعطیلات خود در حال رزرو هتل هستید، مهم‌ترین ویژگی‌ هایی که به دنبال آن هستید آن‌‌ هایی است که باعث راحتی بیشتر اقامتتان می ‌شود. با تجربه ‌ای که در حال حاضر در صنعت میهمان ‌نوازی تجربه می‌شود‌، مهم است که هتل ‌ها سرگرمی ‌های خود را بالا ببرند تا در میان هتل ‌های ایده ‌آل قرار بگیرند. مردم فقط برای آمدن و استراحت در یک هتل خوب، کیلومتر ها فاصله را طی می‌کنند. این ویژگی ‌ها که به نوعی جزو تجملات است را مردم ترجیح می‌دهند در امکانات هتل مورد نظر ببینند؛ مانند: استخر شنا، سالن بدنسازی، سرگرمی و فعالیت ‌های کودکان. چرا که یک سفر چه خصوصی باشد یا یک تور سازمان یافته، کیفیت هتل احساس کلی شما از تعطیلات را مشخص می‌کند. حتماً در سایت ‌های بررسی سفر درباره هتل‌های بد، پست ‌های منفی دیده ‌اید. اما شما چگونه هتل ‌های خوب را پیدا کنید؟ آیا هتل انتخاب شده به اندازه کافی خوب است که بتواند بالش ‌های نرم را به شما دهد و چمدان‌ هایتان را بدون انتظار انعام حمل کند؟ اگر چه فاکتور هایی وجود دارد که باید برای تعیین این که آیا هتل برای شما مناسب است یا خیر، توجه داشته باشید، اما بگذارید برخی از خصوصیات اصلی را که باید در هتل خوب جستجو کنید، بررسی کنیم.

قیمت مناسب

یکی از مهم‌ترین المان ‌هایی که خواه ناخواه هنگام رزرو یک هتل به آن توجه می‌کنید، قیمت آن است. یک هتل خوب، قیمتی را که پیشنهاد می‌کند باید با امکانات و خدماتش هم‌ خوانی داشته باشد. البته ما نیز باید توقع ‌مان را با توجه به مبلغی که می‌پردازیم تناسب دهیم؛ مثلا با پرداخت هزینه ‌ی یک هتل ارزان کیش یا مشهد، قطعا امکاناتی در حد برج العرب، دریافت نخواهیم کرد. البته باید توجه داشت که گاهی اوقات هزینه برخی امکانات در سایت نوشته نشده و این تصور اشتباه ایجاد می‌شود، این خدمات خاص رایگان است. در حالی‌که این ‌طور نبوده و همین قضیه، برنامه ‌ریزی بودجه برای سفر را بر هم می‌زند. هر نکته ‌ای که برایتان مبهم بود بپرسید (از طریق تلفن یا وب سایت) و با خیال راحت برنامه ‌ریزی کنید.

کارکنان خوش‌ برخورد

کارکنان، چهره هتل هستند زیرا لحظه ‌ای که یک مهمان به یک هتل مراجعه می‌کند در وهله اول با کارکنان در تماس است. در واقع آن‌ها کسانی هستند که تجربه مهمان در هتل را تعیین می‌کنند. در هتل آسان است که لبخندی زیبا را برای افرادی که گران‌ترین اتاق‌ ها را اشغال می‌کنند، تحویل دهید. اما این بسیار دور از انتظار برای یک هتل خوب است. از ویژگی ‌های بازر یک هتل خوب این است که استقبالی گرم از مهمانان، داشته باشد. آن ها همیشه باید مهمان نواز باشند نه به این دلیل که به آن ها پرداخت می‌شود بلکه به ‌خاطر شخصیت و رعایت ادب. پیش بینی مواردی که فکر می‌کنند شما به آن احتیاج خواهید داشت نه به خاطر این که درخواست کرده ‌اید؛ یکی دیگر از ویژگی ‌های مثبت هتل ‌های ایده‌ آل است.

ارائه اطلاعات صادقانه

یکی دیگر از ویژگی ‌های بارز هتل ‌ها این است که کارکنان آن ها باید همیشه آماده ارائه اطلاعات صادقانه باشند. این در شرایطی است که کارکنان هتل باید افرادی باشند که اطلاعاتی موثق و دانش کافی در مورد مسائل محلی داشته باشند. آن‌ها معمولاً در مورد بهترین مکان ‌های گردشگری که فرد باید از آن ها بازدید کند یا حتی اطلاعاتی مربوط به هتل‌ های اطراف دارند که با روی خوش به مهمانان ارائه می‌کنند.

 

پشتیبانی اضافی

در صورت بروز موارد اورژانسی هتل باید کمک‌ های بیشتری ارائه دهد و همیشه باید پرسنلی داشته باشد که آماده ارائه کمک ‌های اضافی به اقامت ‌کنندگان هتل باشد. نیاز مشتری در اولویت قرار دارد. مثلا آن ‌ها اشخاصی هستند که اگر اتاق ‌های دیگر پر نشوند، شما را به اتاقی که به درستی آماده نشده است هل نخواهند داد؛ هتل خوب در چنین مواقعی سعی خواهد کرد برای شما اتاقی مناسب، در هتلی خوب، در همان حوالی رزرو کند. وقتی مهمانان هتل‌ هایی را پیدا کنند که نیاز مهمان را در اولویت می‌گذارد، می‌توانند بارها و بارها به آن جا برگردند زیرا آن ها نمی‌توانند تجربه ‌ای را که در آن هتل خاص داشتند فراموش کنند.

محل هتل

هتل ‌های خوب همیشه در مکان ‌های مناسبی واقع شده ‌اند. حتی اگر این هتل بیشتر جزو هتل ‌های مجلل باشد، می ‌ارزد برای رسیدن به راحتی کمی بیشتر پرداخت کنید. اما به همان اندازه، راحتی رسیدن به مراکز خرید، و دسترسی آسان به جاذبه‌ ها را برایتان ممکن می‌کند و این باعث می ‌شود برای حمل نقل در سطح شهر هزینه و وقت زیادی صرف نکنید. به عنوان مثال در هنگام سفر به مشهد سعی کنید هتل های مشهد نزدیک حرم را انتخاب کنید. البته هتل باید در مکانی امن نیز واقع شود. میهمانان سناریویی را نمی‌خواهند که در آن مجبور به نگرانی برای سرقت وسایل خود شوند.

تمیز و منظم

این ویژگی که دیگر نیازی به ذکر آن نیست. یک هتل خوب همیشه باید تمیز باشد. نظافت باید از اتاق ‌ها گرفته تا دستشویی ‌ها و راه ‌پله‌ ها رعایت شود. خاک همیشه با میکروب‌ ها همراه است و این میکروب ‌ها می‌توانند مهمانان هتل را در معرض برخی بیماری‌ ها قرار دهند. پس هتل باید تعداد پرسنل کافی، برای حفظ سطح بهداشت داشته باشد و همیشه از تمیز بودن هتل در همه اوقات، اطمینان حاصل کنند.

وای فای رایگان

ما در عصری هستیم که فناوری به سرعت در حال رشد است. چه آن‌ها که برای سفر کاری و چه تفریحی اتاقی در هتل رزرو کرده ‌اند به اینترنت نیاز پیدا می‌کنند آن هم در دورانی که اینترنت و شبکه‌ های اجتماعی عضوی جدانشدنی از سرگرمی ‌های ما شده است. بنابراین معمولا برای مسافران مهم است که هتل ‌ها وای فای رایگان ارائه دهند.

یک وب ‌سایت خوب از یک هتل خوب

هنگام برنامه ‌ریزی سفر، انتخاب هتل‌ ها می‌تواند کاری پیچیده باشد. دلیل این امر آن است که وقتی شما قصد بازدید از یک سرزمین بیگانه را دارید و هیچ چیزی از آن نمی‌دانید، می‌خواهید حداقل هتل‌تان راحت باشد و هیچ مشکلی در رابطه با مهمان نوازی نداشته باشد. در واقع مشکل از اینجا شروع می‌شود که بار اولی است به یک مکان می‌روید و راهی برای تجربه‌ در یک هتل خاص ندارید. راه‌ حل این مساله، اینترنت است.

هرگونه اطلاعاتی که شما نیاز دارید از طریق اینترنت در دسترس است، مادامی که بدانید چه‌ چیز را جستجو کنید. هر هتل وب سایتی دارد که به منظور ایجاد امکاناتی برای مشتریان ایجاد شده است. پس بهتر است از وب ‌سایت هتل کمک بگیرید و تصاویر مربوط به اتاق ‌ها و سایر قسمت ‌های هتل را با دقت بررسی کنید. نگاه با دقت به سایت باعث کشف اسرار بسیاری می ‌شود و تصمیم‌گیری را برای شما آسان‌تر می‌کند. البته همه هتل ‌ها خود را کاخی مجلل و راحت معرفی می‌کنند اما باید دید این ادعا چقدر تا واقعیت فاصله دارد. پس ‌از این که نیاز های خود را شناسایی کردید به وب ‌سایت هتل ‌ها و سایت‌ هایی که نظرات مشتریان در مورد هتل قید شده مراجعه کنید. می‌توانید با هتل تماس تلفنی هم داشته باشید و اطلاعات مورد نیازتان را تلفنی هم بپرسید.

حال می‌خواهیم چند تا از خصوصیاتی که یک وب سایت خوب هتل دارد را معرفی کنیم تا وقتی به وب سایت ‌هایی از هتل ‌های مختلف نگاه می‌کنید راحت ‌تر بتوانید هتل مناسب را از نامناسب تشخیص دهید.

  • طراحی ساده اما ابتکاری

هنگام بازدید از وب سایت، اولین چیزی که خواه ناخواه به آن توجه می‌کنید، طراحی سایت است. طرح‌ های بسیار چشمک ‌زن یا پیچیده آن‌ هایی نیستند که شما را به خود جلب کنند. در عوض، باید به دنبال یک وب ‌سایتی باشید که از طراحی منحصر به فرد و در عین حال ساده برخوردار باشد. نوآوری یک ویژگی ارزشمند است، اما نباید آنقدر پیچیده باشد که باعث شود احساس کنید که در پیچ و خم گرفتار شده ‌اید.

  • محتوا، اصل است

محتوا یک قاعده مهم برای هر وب سایت است؛ سایت ‌های هتل نیز از این امر مستثنی نیستند. وجود مشکلات سرعت و پیکربندی به معنای عدم توجه به وب سایت است. پس این‌ جا، آن هتلی نیست که شما باید در آن اقامت کنید، زیرا آن‌ ها حتی سعی نمی‌کنند تا شما را جذب هتل ‌شان کنند. محتوا باید ساده و در عین حال قدرتمند باشد. نباید از تصاویر خسته‌ کننده استفاده کرد و نباید آنقدر پیچیده باشد که بازدید کننده در درک آن با مشکل رو به رو شود.

  • اطلاعات کامل

هدف اصلی مراجعه به وب سایت، کسب هرچه بیشتر اطلاعات در مورد هتل است. وب سایتی که نتواند آنچه را که به دنبال آن هستید در اختیار شما قرار دهد هتلی نیست که دنبالش هستید. وب سایت هتل باید در مورد امکانات ارائه شده اطلاعات دقیق داشته باشد هم چنین یک صفحه “درباره ما” داشته باشد که اطلاعاتی در مورد هتل، صاحب آن و تیمی که در پشت آن قرار دارد را به ما ارائه دهد. وب سایتی که  فیلم یا تورهای مجازی دارد، سزاوار امتیاز های اضافی است. اطلاعات مربوط به مناطق و جاذبه‌ های دیدنی اطراف آن مکان نیز باید جزئی از اطلاعات سایت باشند. در مورد مناطق توریستی، حمل و نقل عمومی، آب و هوا و غیره هم بهتر است یک دستور العمل مختصر وجود داشته باشد.

  • رزرو

در نهایت یک وب سایت خوب باید موارد ممکن برای رزرو راحت اتاق را برای مراجعه‌ کننده امکان پذیر کند. با این عمل، این تصور ایجاد می ‌شود که این سایت متعلق به افرادی است که واقعا علاقمند به پذیرایی از مسافران هستند.

نظرات بسته شده است.