واقعیت افزوده

واقعیت افزوده در صنعت گردشگری

21 ژوئن 2021 4 ماه قبل دسته بندی : بیان دیدگاه

آیا تا به حال با اسنپ چت عکس گرفته اید؟! شاید از طرح این سوال تعجب کنید ولی آیا به این موضوع فکر کرده اید که با وجود تفاوت های زیاد در اندازه سر و صورت افراد مختلف، باز می تواند به درستی تشخیص دهد که ایموجی ها یا فیلتر ها را در کجا جای دهد و حتی می تواند تشخیص دهد یک نفر در عکس وجود دارد یا 2 نفر. به تکنولوژی استفاده شده در این اپلیکیشن خاص واقعیت افزوده یا AR گفته می شود. البته در اپلیکیشن اسنپ چت مدل بسیار ساده از این تکنولوژی استفاده شده است. واقعیت افزوده نوعی از تکنولوژی است که عوامل مجازی را در محیط دنیای واقعی به ما نشان می ‌دهد. استفاده از این تکنولوژی برای هر کسب و کاری بسیار پر سود و حاِئز اهمیت خواهد بود. در ادامه مقاله به بررسی استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده در صنعت گردشگری می پردازیم، با ما همراه باشید.

صنعت گردشگری با واقعیت افزوده !!!

صنعت گردشگری یک صنعت بسیار گسترده و پول ساز است و جوانب مختلفی اعم از حمل و نقل، جاذبه گردشگری، هتل و … را شامل می شود. از سوی دیگر فناوری واقعیت افزوده در حوزه توسعه برنامه های گوشی موبایل نسبتاً جدید است. فناوری واقعیت افزوده گوشی‌ های موبایل را بیشتر شبیه به رویاهای علمی تخیلی کرده است. این فناوری بدون نیاز به سخت ‌افزار خاصی، تجربه آینده را به واقعیت فعلی بشر تبدیل می کند. در حوزه گردشگری به کمک واقعیت افزوده می ‌توان به هر مکانی و در هر زمانی سفر کرد. در واقع یکی از کاربرد های محبوب واقعیت افزوده امکان سفر مجازی است. این اپلیکیشن مخصوص سیستم عامل اندروید است اپلیکیشن سفر با واقعیت افزوده به شما اجازه می‌دهد که از طریق یک پورتال مجازی به مکان دیگری سفر کنید. در حوزه ی گردشگری استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده شامل موارد زیر است:

  • واقعیت افزوده هتل ها

استفاده از خدمات تکنولوژی واقعیت افزوده  در هتل ها امکان ایجاد تعامل با مسافران را برای هتل ها و اقامتگاه ها فراهم می کند. استفاده از این تکنولوژی باعث می شود تا مسافران با اطمینان بیشتر نسبت به هتل یا محل اقامت خود و ارائه اطلاعات نسبت به رزرو خود اقدام نمایند. علاوه بر این، مشاغل همچنین می توانند خدمات داخلی خود را با فراهم آوردن امکان استفاده از برنامه های مجهز به AR برای پیمایش در املاک و استفاده از امکانات رفاهی در اختیار مسافران قرار دهند.

  • واقعیت افزوده در مکان های گردشگری

یکی از موارد استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده در گردشگری، استفاده از این تکنولوژی در مکان های گردشگری و بناهای تاریخی است. با استفاده از این تکنولوژی در بناهای تاریخی قادر خواهید بود بدون سوال از کسی خود به مجموعه اطلاعات صحیح از مکان مورد نظر دست یابید. شما تنها با قرار دادن دوربین گوشی موبایل خود به سمت یک ساختمان یا یک مکان باستانی می توانید تصویری از کل تاریخ و وقایع رخ داده در آن جا را ببینید. چقدر شگفت انگیز!!! به لطف واقعیت افزوده دیگر موزه ها مکان کسل کننده ای نیستند.

  • واقعیت افزوده در حمل و نقل

واقعیت افزوده به طور قابل توجهی حمل و نقل را بهبود می بخشد. حتی در مکان های خارجی با استفاده از تکنولوژی AR ، کار ها بسیار آسان تر و ایمن تر می شوند. نمای نقشه ی جاده ها، ترافیک، مقصد و بهترین مکان برای سفر در شهر را فراهم می کند. علاوه بر استفاده از چنین برنامه هایی هنگام مسافرت، گردشگران می توانند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند. در آینده ای نه چندان دور با تکنولوژی واقعیت افزوده دیگر نیازی به راهنماهای گردشگری نخواهد بود زیرا هر گونه اطلاعاتی که یک مسافر به آن نیاز دارد از طریق گوشی موبایل در دسترس خواهد بود.

برچسب ها : , , , , ,

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.