تکنیک سئو

چند تکنیک سئو

09 ژوئن 2021 4 ماه قبل دسته بندی : بیان دیدگاه

در مقاله قبل راجع به این موضوع که سئو و تولید محتوا چیست و سئوکار کیست و ویژگی های محتوای مناسب بر روی وب سایت صحبت کردیم. در این مقاله به توضیح برخی تکنیک ها و نکات مهم در سئوی وب سایت می پردازیم، با ادامه مقاله با ما همراه باشید.گفتیم که سئو در واقع یعنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، حال این بهینه سازی بر اساس الگوریتم هایی که گوگل ارائه می دهد و با برخی تکنیک ها قابل پیاده سازی است. ولی هدف اصلی سئو موتورهای جستجو نیستند بلکه هدف ما رضایت کاربر است. گوگل توجه ویژه ای به رضایت کاربران از نتایج جستجو دارد و تلاش می کند تا سایت هایی را در رتبه های بالا قرار دهد که محتوای آنها برای کاربران رضایت بخش است.در نظر داشته باشید که رضایت کاربر از محتوای شما به عوامل متعددی مانند ادبیات شما، کیفیت محتوا و اطلاعات ارائه شده، نحوه نمایش و ارائه محتوا، سرعت سایت، نمایش صحیح در موبایل، پاسخ گویی به سوالات کاربران بستگی دارد.

پیدا کردن کلمات کلیدی

قبل از انجام هر کاری راجع به موضوعی که قصد نوشتن مقاله راجع به آن داریم باید لیستی از کلمات کلیدی تهیه نماییم. کلمات کلیدی همان کلمه هایی هستند که کاربر با سرچ آن ها به محتوای مقاله شما دست پیدا می کند. برای پیدا کردن کلمات کلیدی ابزار هایی وجود دارد که می توان با دسترسی به آن ها لیستی از کلمات کلیدی تهیه نمود.

نوشتن محتوا

قدم بعدی تولید محتوا یا نوشتن محتوا براساس کلمات کلیدی می باشد که از قبل تهیه نموده ایم. ارزش محتوای با کیفیت بر هیچ‌ کسی پوشیده نیست و اگر محتوایی که تولید می ‌شود کیفیت پایینی داشته باشد دیگر مهم نیست که چه میزان دقت و زمان برای  کیفیت سئو آن انجام داده ‌اید زیرا به دلیل بی‌کیفیت بودن توسط مخاطب دیده نمی ‌شود.

استفاده از کلمات کلیدی

بعد از اینکه محتوا را به ‌صورت کامل نوشتید بررسی کنید که در تمامی قسمت‌ ها به ‌صورت منظم از کلمات کلیدی به‌ خصوص در قسمت‌ های مهم مانند عنوان و زیر عنوان‌ ها استفاده کرده ‌اید.  دقت داشته باشید در استفاده از کلمات کلیدی نباید زیاد افراط کنید زیرا باعث می‌شود که خوانایی مطلب شما را کم کند. گاهی در طول نوشتن احساس می ‌شود که بهترین مکان برای استفاده از کلمه کلیدی است اما در اطراف آن زیاد از کلمه کلیدی استفاده کرده ‌اید در این زمان بهتر است از معادل‌ های کلمه کلیدی استفاده نمایید.

نمایش بیشتر محتوا

هدف از نوشتن یک محتوا این است که آن را به ‌دست  مخاطب برسانیم حال می‌توانید برای اینکه محتوا بیشتر دیده شود آن را در  شبکه های اجتماعی که احتمال دیده شدن زیاد است استفاده نمایید. موتورهای جستجوگر به ‌خصوص گوگل علاقه زیادی به  تأیید محتوا در  شبکه ‌های پرطرفدار اجتماعی دارد.

در مورد سئو بیشتر بدانید:

  1. 1. سئو سایت ارزان نیست و نیازمند زمان و داشتن صبر و حوصله است.
  2. 2. انتخاب متخصص سئو کار آسانی نیست.
  3. 3. موفقیت در سئو کاملا پروسه ای زمان بر است.

جمع بندی

بررسی این سه مورد به ما نشان می دهد که حتی اگر سئو سایت را به فرد دیگری واگذار می کنیم باید خودمان دانش کافی در این حوزه را داشته باشیم. زیرا عدم آشنایی با سئو موجب می شود که ریسک سرمایه گذاری شما بالا رفته و امکان نظارت بر عملکرد متخصص را نداشته باشید. حال که قرار است همه چیز را در مورد سئو بدانیم چرا سئو سایت را خودمان برعهده نگیریم؟

برچسب ها : , , ,

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.