گروه تک ستاره پاسداران

28 جولای 2019 3 ماه قبل دسته بندی : بیان دیدگاه

صفر تا صد و سیر تا پیاز گردشگری و ماجرای آن در آینه‌ی تک ستاره پاسداران

گردشگری تاریخ متنوعی را پشت سر خود نقاشی کرده است. روزگاری گردشگری به معنای سفر سفیرهای یک منطقه، یک کشور یا یک امپراطوی به نقاط مختلف جهان برای ارسال پیام بود. دانش در این روزگاران بیشتر حالت محلی داشت و انتقال دانش به سختی و با سرعت کمی صورت می‌گرفت. رفته رفته انسان‌ها به این فکر افتادند که از دانش مناطق دیگر زمین استفاده کنند و این نوع سفر به گردشگری در دنیا اضافه شد. این روند باعث شد تا دانش شکل کامل‌تری به خود بگیرد و تأثیر مستقیم آن را می‌توان بر پیشرفت علمی و اختراع ماشین آلات دید. ماشین آلاتی که باز هم خود مسیر را برای قطار گردشگری ریل گذاری کردند. انواع روش‌هایی که امروزه ما می‌شناسیم و با زندگیمان عجین شده‌اند را می‌توانیم برای سفر از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر مثال بزنیم. ساخت هواپیما، قطار و انواع خودرو و همچنین کشتی‌هایی که بر روی آب حرکت می‌کنند در واقع نتیجه‌ی دانش و تکنولوژی است که جز با سفر کردن فراهم نمی‌شد.

سه قاچ و اندی از هندوانه‌ی سفر

گردشگری با هدف تفریح و لذت بردن بعد از اتمام این مسیر وارد زندگی‌ها شد و انسان‌ها برای رفع نیاز به لذت بردن خود به سفر کردن به مناطق دیگر دنیا روی آوردند. برای فراهم کردن و راحت کردن این مسیر هم هزاران شرکت مختلف در قالب‌های مختلف به فعالیت پرداختند.

سفر کردن سه بخش اساسی و چند بخش فرعی دیگر دارد. این سه بخش که لازم است در هر سفری معلوم باشند و تعیین تکلیف شوند، غذا، اقامت و حمل‌ونقل هستند. به همین دلیل شرکت‌های مختلفی در هر کدام از این زمینه‌ها فعالیت خودشان را آغاز کردند و باب جدیدی را به ادبیات گردشگری اضافه کردند.

سفر غذای روح است!

در زمینه‌ی غذا و مزه، رستوران‌های مختلف با اسامی متنوع و طعم‌های گوناگون، غذای ملل را معرفی کردند و بعضی از آن‌ها مانند مک دونالد و استارباکس شهرت جهانی هم یافته اند و در سراسر دنیا هم شعبه دارند.

راه‌های رفتن به سفر

در زمینه‌ی حمل‌ونقل هم شرکت‌های مختلفی به حمل‌ونقل هوایی یا ریلی روی آوردند و مسافران را از هر نقطه از دنیا به نقاط دیگر می‌رسانند. حتی این روزها سفر به قطب جنوب هم امکان پذیر است و می‌توان با کشتی‌های کروز خود را به قطب جنوب رساند. ایرلاین KLM هلند یکی از اولین ایرلاین‌هایی است که اقدام به جابجایی مسافر کرد اما یکی از ایرلاین‌های معروف بین‌المللی که ایرانیان با آن آشنایی دارند و شاید مسافرات‌هایی هم با آن داشته‌اند، ترکیش ایرلاین است.

سرپناه در سفر

اما بیشترین تنوع در صنعت گردشگری، مربوط به اقامت است. انواع مختلف اقامتگاه در سراسر دنیا این روزها مشغول به فعالیت هستند. البته اقامتگاه سابقه‌ی طولانی دارد و به عنوان مثال در ایران کاروانسراها یک نوع اقامتگاه بوده‌اند که نوع معروف آن را تحت عنوان کاروانسرای شاه عباسی در سراسر ایران می‌بینیم. این روزها هتل‌ها، هاستل‌ها، متل‌ها و اقامتگاه‌های بومگردی به طور رسمی در اختیار صنعت گردشگری هستند و مسافران را میزبانی می‌کنند. اما از سویی دیگر وبسایت‌هایی مانند ایر بی اند بی این امکان را فراهم کرده‌اند تا در منزل خصوصی افراد اقامت کنید و تنوع فرهنگی را با این کار تجربه کنید.

ایران در قاب گردشگری و مسافرت

گردشگری در ایران با این شیوه که امروز می‌شناسیم از سال 1339 شروع شد و گروه مهاجری و برادران اولین آژانسی بودند که فعالیت خود را در زمینه‌ی اجرای تور انجام دادند. پس از آن روز به روز بر تعداد آژانس‌های مسافرتی اضافه شد و امروزه حدود 6 هزار آژانس فعال در ایران از طریق‌های مختلف درگیر ارائه‌ی خدمات به مسافران هستند.

تک ستاره پاسداران ، راهی مطمئن برای رفتن به سفر

گروه تک ستاره پاسداران یکی از قدرتمندترین هلدینگ‌ها در زمینه‌ی گردشگری است که در داخل ایران فعالیت می‌کند و سال‌هاست در زمینه‌های تکنولوژی یکی از مشتریان ما در وبسایت چارتکس بوده‌ است. شاید بهتر است که توصیف این مجموعه را از اینجا شروع کنیم که در رأس هرم بسیاری از تورها و پروازهای داخل ایران، نام تک ستاره پایداران خودنمایی می‌کند. این مجموعه که زیر نظر سید حسین خابنما فعالیت می‌کند، متشکل از 7 مجموعه است. این مجموعه‌ها عبارتند از آژانس مسافرتی تک ستاره پاسداران و شرکت مسافرتی آسمان پرستاره کیش، سامانه‌ی فروش آنلاین کی سفر هتل‌های هلیا، کوروش و پالاس در جزیره‌ی کیش، هتل‌های سارینا و پرستاره در مشهد و مجموعه‌ی گردشگری سایرس در کشور گرجستان.

آژانس‌های تک ستاره پاسدارن و آسمان پرستاره کیش

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی تک ستاره پاسداران از جمله آژانس‌های هواپیمایی مورد تأیید مسافران در تهران است که در سال ۱۳۸۴، توسط سید حسین خابنما تأسیس شده و یک شعبه در تهران دارد. این آژانس در خیابان پاسداران تهران مشغول به کار است و در مسیرهای پروازی مختلف فعالیت دارد. آژانس مسافرتی تک ستاره با چندین شرکت اصلی هواپیمایی در کشور همکاری دارد و پروازهایی را هم به‌صورت سهمیه میان برخی از آژانس‌ها تقسیم می‌کند. این آژانس همچنین مجری مستقیم و برگزار کننده‌ی تورهای ترکیه (استانبول، ازمیر، آنتالیا، آلانیا، کوش‌آداسی و مارماریس)، گرجستان (تفلیس و باتومی)، مسقط، قشم، کیش و مشهد است.

شرکت خدمات گردشگری آسمان پر ستاره کیش، در جزیره‌ی کیش واقع است و با ارائه‌ی خدمات گردشگری یکی از آژانس‌های زیرمجموعه‌ی گروه تک ستاره پاسداران است. این شرکت با همکاری ایرلاین‌های بزرگ کشور، یکی از معتبرترین شرکت‌ها در حوزۀ ارائۀ خدمات پرواز در کشور است. شعبه‌ی دوم این شرکت در تهران دایر است و فعالیت مستمری دارد. این آژانس هم مجری مستقیم و برگزار کننده‌ی تورهای به مقاصد ترکیه (استانبول، ازمیر، آنتالیا، آلانیا، کوش‌آداسی و مارماریس)، گرجستان (تفلیس و باتومی)، مسقط، قشم، کیش و مشهد است.

سامانه فروش آنلاین کی سفر

سامانۀ فروش آنلاین تور و بلیط کی‌ سفر در سال ۱۳۹۷ شروع به فعالیت کرد و وظیفه‌ی آن، آسان کردنِ فرآیند خرید و رزرو خدمات گردشگری است. کی سفر برای بهبود خدمات گردشگری و سرویس‌دهی بهتر به مشتریانی که تمایل به خرید آنلاین دارند، با کمک نخبه‌‌های جوان از دانشگاه دانشگاه صنعتی شریف راه‌اندازی و بهره‌برداری شد.

سامانه‌ی جست‌وجوی بلیط و خدمات مسافرتی کی‌ سفر، تحت‌نظرِ آژانس مسافرتی تک ستاره‌ پاسداران، فعالیت دارد. کی سفر می‌تواند:

  • با حذف واسطه‌ها، شما را مستقیماً به تأمین‌کنندگان بلیط، هتل و تور متصل کند.
  • با حذف کمیسیون رایج در وب‌سایت‌های خرید آنلاین، بهترین قیمت بلیط و تور را عرضه کند.
  • ۱۰۰ درصد بلیط‌های چارتر تمام ایرلاین‌ها را در اختیار شما قرار دهد.
  • بلیط چارتر را مانند بلیط سیستمی، برای انواع گروه‌های سنی با قیمت‌های متفاوت عرضه کند.
  • با قابلیت استرداد بلیط چارتر، این بلیط را مانند بلیط سیستمی عرضه کند.

پیش از سفر هم می‌توانید سری به مجله‌ی گردشگری کی سفر بزنید! نام مقصد گردشگری مورد نظرتان را جست‌وجو کنید و هرچه باید قبل از سفر بدانید را در این مجله پیدا کنید! مجلۀ گردشگری کی سفر یک رسانه‌های بصری حرفه‌ای در حوزه‌ی گردشگری‌ در ایران است. اطلاعات مورد نیاز برای سفر، اطلاعات مهم از مقاصد گردشگری داخلی و خارجی، ویدیوی معرفی مقاصد گردشگری داخلی و خارجی و… را می‌توانید در مجله‌ی گردشگری کی سفر پیدا کنید.

از جمله پرطرفدارترین بلیط‌هایی که می‌توانید در وبسایت کی سفر پیدا کنید، پرواز تهران مشهد ، پرواز تهران کیش و پرواز تهران استانبول است.

هتل‌های زیر مجموعه‌ی گروه تک ستاره پاسدارن

همانطور که اشاره کردیم، گروه تک ستاره‌ی پاسداران مالک 4 هتل است که دو هتل در مشهد و دو هتل در کیش مستقر هستند.

هتل سارینا مشهد: هتل سارینا مشهد، یک هتلِ چهار ستارۀ تاپ است که به تازگی در شهر مقدس مشهد شروع به ارائه‌ی خدمات به زائرین حرم امام رضا (ع) کرده. این هتل با تکیه بر هُلدینگ تک‌ ستاره کار خود را آغاز کرده و در همین زمان اندک تبدیل به یکی ازبهترین مراکز ارائۀ خدمات گردشگری به گردشگران در شهر مشهد شده است. طراحی زیبا و شیکِ هتل سارینا، با امکانات به روز و کامل این هتل هم‌خوانی دارد. فضای بزرگ و زیبای این هتل با طراحی حرفه‌ای و خاصش توانسته تمام سلایق را راضی نگه دارد. کارکنان مجرب و گزینش شدۀ هتل سارینا نیز دلیل دیگری بر خاص بودنِ امکانات این هتل‌‎ هستند. هتل سارینا واقع در خیابان جهاد پنجم مشهد یکی از هتل‌های نزدیک به حرم است و رفت و آمد به حرم از این هتل بسیار آسان و راحت. فاصلۀ هتل سارینا تا حرم مطهر امام رضا با اتومبیل ۷ دقیقه و با پای پیاده ۲۰ تا ۳۰ دقیقه است. نزدیکی به حرم مطهر و چشم‌انداز زیبای حرم یکی از مهم‌ترین نکات مثبت این هتل تازه‌تأسیس است. وبسایت متعلق به هتل سارینا و سیستم رزرواسیون اتاق‌های هتل آن، یکی از پروژه‌های گروه چارتکس است که به خوبی انجام شده است.

  • هتل بزرگ کوروش: هتل پنج ستارۀ کوروش کیش در نوروز سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. این هتل تازه تأسیس در ۱۶ طبقه بنا شده و ۱۹۸ باب اتاق و سوئیت اقامتی لوکس با امکانات رفاهی مناسب دارد. این هتل در میدان پردیس جزیرۀ کیش قرار دارد و موقعیت مکانی به‌خصوصش دسترسی به سواحل نیلگون خلیج فارس و مراکز خرید مهم جزیرۀ زیبای کیش از جمله پردیس ۱ و ۲ را بسیار آسان کرده است. در هتل مجلل کوروش، با پرسنلی آموزش دیده و مجرّب، از مهمانان پذیرایی می‌شود و تمام تلاش این پرسنل رقم زدنِ اقامتی به‌یادماندنی برای مهمانان است.
  • هتل هلیا کیش: هتل هلیا کیش که بین میدان امیرکبیر و ساحل زیبای خلیج فارس قرار دارد، در سال ۱۳۸۵ افتتاح شد و سپس در سال ۱۳۹۶ برای بهبود سطح کیفی خدمات، بازسازی شد. این هتل سه ستاره در ۲ طبقه بنا شده و ۶۱ باب اتاق با امکانات مناسب دارد. از مزایای این هتل می‌توان به دسترسی آسان به ساحل نیلگون خلیج فارس و مراکز خریدی چون مرکز خرید بزرگ مریم، ونوس و ستاره اشاره کرد. هتل هلیا با پرسنلی مجرب و امکانات رفاهی مناسب، آماده است تا اقامتی خوش و به یادماندنی برای شما رقم بزند.
  • هتل پرستاره مشهد: هتل دو ستارۀ پرستارۀ مشهد، در سال ۱۳۸۵ افتتاح شد و به منظور ارتقاء کیفیت خدمات در سال ۱۳۹۴ مورد بازسازی قرار گرفت. از بهترین مزایای این هتل، نزدیکی به حرم مطهر رضوی و مراکز خرید اطراف آن است. هتل پرستاره در ۵ طبقه و ۳۵ واحد اقامتی با پرسنلی مجرب و آموزش دیده آمادۀ خدمت رسانی به زائران حرم امام رضا (ع) است.

گروه چارتکس و داستان گردشگری

گروه چارتکس مدت‌هاست که در زمینه‌ی تکنولوژی‌های مختلف و مخصوصاً در حوزه‌ی گردشگری فعالیت دارد. میراث این گروه فقط منحصر به گروه تک ستاره‌ی پاسداران نیست و در گوشه و کنار گردشگری و مخصوصاً حوزه‌های آنلاین آن، رد پای گروه چارتکس را می‌توایند ببینید. گروه تک ستاره‌ی پاسداران و سیستم رزرواسیون آن یکی مشتریان برجسته‌ی چارتکس است که در قالب سامانه‌ی کی سفر تجمیع شده است.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.